Co to jest serwer dedykowany

Serwer dedykowany to serwer fizyczny, który ma jednego najemcę, w odróżnieniu od wirtualizacji i hostingu w chmurze, jak na przykład dzielonego hostingu i prywatnych serwerów wirtualnych(VPS). Serwer dedykowany działa wyłącznie dla jednego klienta, przy czym może on być wykorzystywany przez wielu jednoczesnych użytkowników, ale jest w pełni poświęcony (dedykowany) konkretnemu klientowi, który go dzierżawi. Nie jest on dzielony między kilku klientów. Każdy wynajmowany serwer dedykowany jest oddzielnym fizycznym sprzętem, który stanowi działającą oddzielnie maszynę-serwer. Jest on również nazywany fizycznym serwerem z jednym najemcą.

Klient, który wynajmuje serwer dedykowany, ma pełną kontrolę nad oprogramowaniem zainstalowanym na tym serwerze i przechowywaną na nim treścią. Ma on swoje własne hasło dostępu do serwera ustalone przez najemcę. Nikt zatem nie jest w stanie przeglądać zawartość jego dedykowanego serwera.

Nasze serwery dedykowane to wysokiej klasy sprzęt, sprawdzonych, renomowanych producentów, takich jak Hewlett-Packard i Dell. Wysoka wydajność i wielka moc obliczeniowa są zapewnione przez procesory Intel.

Nasze serwery dedykowane są zlokalizowane w naszym własnym centrum danych w centrum Warszawy.

Lukman Multimedia zapewnia wsparcie 24/7 dla swych klientów.